49bd941e-97ee-4999-93ef-490d9ea53cef-Lg

بسته‌بندی فست‌فود

بسته‌بندی فست‌فود شامل قوانین گسترده‌ای است که در مورد تمام اجزای بسته‌بندی مواد غذایی بسته‌بندی‌شده اعمال می‌شود. بخش‌هایی که با مواد غذایی به‌صورت مستقیم در ارتباط هستند باید از استانداردهای مناسب بهداشتی بهره‌مند باشند و نشان سیب سلامت برای بسته‌بندی دریافت شده باشد. تأمین‌کنندگان باید در خصوص استفاده از بهترین مواد مورداستفاده در بسته‌بندی به‌خصوص جوهر، اطمینان حاصل کنند. تمام مراحل طراحی تا تولید انواع بسته‌بندی پیتزا، بسته‌بندی همبرگر، پاکت بیرون بر غذای فوری، بسته‌بندی سوخاری، بسته‌بندی سیب‌زمینی سرخ‌کرده و… باید به‌صورت اصولی و بهداشتی صورت پذیرد.

ظرف بسته‌بندی غذا می‌تواند در تماس مستقیم یا غیرمستقیم با محصول غذایی باشد. بسته‌بندی مواد غذایی علاوه بر تسهیل جابجایی و تجاری‌سازی محصولات غذایی، به حفظ مشتری نیز کمک می‌کنند

سه دسته کلی بسته‌بندی

به‌صورت کلی سه نوع بسته‌بندی وجود دارد: بسته‌بندی اولیه که در تماس مستقیم با محصول یا محتوا است و حتماً باید از مواد بهداشتی و دارای سیب سلامت تهیه‌شده باشد.

بسته‌بندی ثانویه که شامل یک یا چند بسته اولیه است و برای حفاظت و شناسایی بسته‌بندی اولیه استفاده می‌شود.

بسته‌بندی سوم که به‌عنوان بسته‌بندی حمل‌ونقل شناخته می‌شود که عهده‌دار حفاظت  از بسته‌بندی اولیه و ثانویه در حین حمل‌ونقل است.

هر لایه بسته‌بندی به فرآیند کلی تحویل محصول از تولیدکننده به مصرف‌کننده کمک می‌کند.

777777

بسته‌بندی ایده آل

در حالت ایده آل، بسته‌بندی فست‌فود از محصول غذایی در برابر آسیب محافظت می‌کند و آن را برای مصرف در مدت‌زمان مشخصی ایمن نگه می‌دارد. علاوه بر این کارکرد اساسی، بسته‌بندی مواد غذایی نیز باید در راستای تمایلات مصرف‌کننده باشد، ازجمله:

  • جذاب بودن بصری
  • سازگاربامحیط‌زیست
  • قابل‌حمل
  •  راحت بودن

برآورده کردن همه معیارهای ایجاد یک بسته غذایی ایده آل بسیار دشوار است و صاحبان رستوران‌ها به‌ندرت می‌توانند به این شاهکار دست یابند. به همین جهت چاپ وستا امکان مشاوره رایگان در حوزه چاپ و بسته‌بندی محصولات فست فود را فراهم نموده است.

چاپ بسته‌بندی

یک عامل ضروری در صنعت، ارتباطات گرافیکی یا قابلیت مشاهده برندینگ است. بسیاری از شرکت‌های معروف غذای فوری تمایل به داشتن بسته‌بندی خاص خود رادارند. ضروری است که روش چاپ مورداستفاده برای بسته‌بندی برند ارزیابی شود و ببینید چقدر پایدار است. موادی که معمولاً برای بسته‌بندی محصولات غذای فوری استفاده می‌شوند عبارت‌اند از: کاغذ، مقوا، پلاستیک، فویل آلومینیومی و مقوا. هرکدام از این مواد مزایا و معایب خاص خورد رادارند؛ اما قابلیت چاپ بر روی بسته‌بندی  در کنار حفاظت از مواد غذایی که برای صاحبان برندهای غذای فوری مهم است.  مثلاً بر روی بسته‌بندی‌های آلومینیومی، ظروف فیبری و … امکان چاپ افست وجود ندارد. یکی از بهترین مواد پایه برای بسته‌بندی غذای فوری که امکان چاپ بر روی آن فراهم است مقوا است.

2222222222

مقوا

مقوا عموماً از خمیر چوب، کاه و یا کاغذ زباله ساخته می‌شود و ترکیبات زیادی از ماده (بریتانیکا)‌ در آن وجود دارد. مواد مقوا را می‌توان به شکل جعبه درآورد و یا به شکل ظرف و یا به هر شکلی که لازم باشد طراحی کرد. البته برای مواد غذایی باید از مقوای بهداشتی استفاده کرد.  قابلیت انعطاف دربرش و تا شدن مقوا امکان طراحی بسته‌بندی‌های خلاقانه را فراهم می‌نماید. در انتخاب مقوا برای بسته‌بندی باید دقت لازم را به عمل آورد چون بسته‌بندی‌های مبتنی بر مقوا به حرارت و رطوبت حساس هستند و هنگامی‌که رطوبت زیادی وجود داشته باشد، انسجام خود را از دست می‌دهند.

ایمنی غذایی

مصرف‌کننده حق‌دارد تصور کند که محصولات غذایی که تهیه می‌کند و مصرف می‌کند باکیفیت بالا و ایمن خواهد بود. علاوه بر فنّاوری پردازش مواد غذایی، یکی از دلایلی که تأمین مواد غذایی بسیار ایمن به نظر می‌رسد استفاده صحیح از . بسته‌بندی فست‌فود است. بسته‌بندی مناسب مواد غذایی تضمین می‌کند که محصولات پس از تکمیل فرآیند پخت ایمن باقی می‌مانند.

چاپ وستا در تلاش است با ارائه بسته‌بندی‌های خلاقانه فست‌فود به صاحبان رستوران‌ها و فست‌فودها کمک نماید تا بسته‌بندی مناسب برای محصولات غذایی خود در نظر بگیرند. مشاوران چاپ وستا در تمام مراحل چاپ و بسته‌بندی آماده ارائه مشاوره رایگان به صاحبان مشاغل هستند. ناظر چاپ شما می‌تواند بر تمام مراحل چاپ اختصاصی نظارت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *